LUCERO (Fénix) malowany wałach iberyjski *SPRZEDANY*

Rasa: Cruzado - koń iberyjski

Płeć: Wałach

Charakter: Zrównoważony

Wzrost: 163 cm

Data urodzenia: 10/05/2014

Wiek: 7 lat

Maść: Izabelowata

Przedział cenowy: 25.001-35.000 zł

Przeznaczenie: Ujeżdżenie, working equitation, własny użytek.

Opis: LUCERO (imię w paszporcie) natomiast w stajni nazywany Fenix-em, cudowny wałaszek andaluzyjski (cruzado) o anielskim usposobieniu. Fenix został ujeżdżony w wieku prawie 5 lat, jego hodowca nie ujeżdża koni w wieku 3 lat, co jest nowością w Hiszpanii, natomiast jest to opcja doskonale pozwalająca koniom na prawidłowe wyrośnięcie oraz „skostnienie”. Praca z nim została wykonana „na spokojnie”, dużo pracy z ziemi, co pozwoliło na ukształtowanie w nim bardzo zrównoważonego charakteru i przede wszystkim dużej ufności do człowieka. Fenix ujeżdżony w trzech podstawowych chodach, jest bardzo grzeczny pod siodłem oraz w obejściu. Charakteryzuje się dobrym ruchem oraz fantastyczną głową do pracy. Wygodny we wszystkich chodach zwłaszcza w galopie (galop pod górkę). W stałym treningu ujeżdżeniowym. Obcowanie z nim to czysta przyjemności, typ miśka. Idealny koń do wyjazdów w teren (wyjeżdża sam lub w grupie) oraz do dyscypliny working equitation czy ujeżdżenia. Fenix jest delikatny na pomoce, chętnie idzie do przodu, ale nie jest elektryczny, nie staje dęba, nie ponosi, idealny koń dla jeźdźca po traumach. Nie jest płochliwy, przyzwyczajony do ruchu ulicznego, rowerów, psów etc. Nadaje się również dla osoby początkującej, bez problemu radzą sobie na nim dzieci. Przyzwyczajony do wyjazdów, w koniowozie oraz przyczepie, przyzwyczajony do solarium, zabiegów pielęgnacyjnych, kąpieli. Zadbany, podkuty na 4, zaszczepiony (również na herpes), odrobaczony, zęby zrobione w kwietniu 2021. Bardzo wygodny we wszystkich chodach zwłaszcza w galopie (galop pod górkę). W stałym treningu ujeżdżeniowym.

Jedyną „wadą” konia może być to, że czasami boi się podawać zadnich nóg (trauma po poprzednim kowalu). Co robimy? Kiedy żądamy  od niego podania zadniej nogi i widzimy, że koń się stresuje, odpuszczamy i po kilku minutach prosimy ponownie o nogę, podnosimy ja i po podaniu od razu odpuszczamy i nagradzamy! Wtedy ponowne poproszenie nogi już nie stanowi „problemu”.

Dostępne filmy z treningów oraz wyjazdów w teren. Możliwość nagrania filmów według wskazówek zainteresowanej osoby. Możliwość wykonania pełnych badan na koszt kupującego. Tylko w dobre ręce!