Jakie są konie andaluzyjskie?

Jest to koń spokojny i cierpliwy, łagodny i bardzo inteligentny o zrównoważonym temperamencie i charakterze, bardzo mocno przywiązujący się do człowieka, doskonały do jazdy w siodle, zarówno w ujeżdżeniu klasycznym i pokazach wyższej szkoły jazdy, jak i w rekreacji, a także w dyscyplinie skoków czy WKKW. Cechuje ich pokorność, łatwość w nauce nowych elementów oraz chęć współpracy z człowiekiem. Słynne jest usposobienie ogierów andaluzyjskich, które bez problemu akceptują inne ogiery na swoim pastwisku albo w sąsiednim boksie.

Ich ogromną zaletą, prócz wspaniałego charakteru, jest uroda, prezencja i ekspresja ruchu (zwiększona praca przednich nóg).

PROCES ZAKUPOWY

Jeśli jesteście państwo zainteresowani zakupem któregoś z naszych koni andaluzyjskich, serdecznie zapraszamy do przyjazdu do naszej stajni w okolicach Barcelony, aby moc wypróbować konia/ie. Oferujemy odbiór z lotniska w Barcelonie (El Prat), pomoc w rezerwacji hotelu w pobliżu naszej stajni, dojazdy do innych hodowli, aby mogli państwo obejrzeć/wypróbowac jak największą ilość koni podczas pobytu.

 

Jeśli nie mają państwo możliwości przylotu do Hiszpanii, istnieje również opcja zakupu za pomocą

filmów i zdjęć. Jest to szybki i skuteczny sposób na zakup konia i coraz więcej

osób decyduje się na zakup właśnie tą drogą. Konie znajdujące się aktualnie w ofercie sprzedażowej znajdują się na naszej stronie web Konie na sprzedaż, tam znajdziecie więcej informacji na temat każdego konia (opis, wzrost,

pochodzenie, przedział cenowy), opinie na nasz temat oraz przybliżone daty transportów łączonych do Polski.

Możemy nagrać filmy wybranego konia według wskazówek osoby zainteresowanej.

 

Prawie wszystkie nasze konie w ofercie sprzedażowej są przebadane klinicznie i posiadają aktualny TUV, jednak nie wszyscy hodowcy wykonują tego typu badania swoim koniom, które oferują na sprzedaż, także zalecamy wykonanie, chociaż podstawowych badań weterynaryjnych. TUV może zostać wykonany w Hiszpanii, natomiast wyniki zostaną przesłane do Twojego weterynarza. Istnieje możliwość nagrania przebiegu wykonania prób weterynaryjnych. Koszt badania 450€ + 21% VAT zł lub 35€ za pojedyncze zdjęcie RTG.

 

Jeżeli zdecydują się państwo na zakup, podpisujemy pierwszą umowę przedwstępną tzw. rezerwacji konia z wpłatą zaliczki (zwykle 10% ceny sprzedaży), w tym momencie koń automatycznie jest wycofany z oferty sprzedażowej. Istnieje możliwość zapłaty w PLN oraz w EURO, umowę podpisujemy droga elektroniczna. Przed wyjazdem konia z Barcelony podpisujemy ostateczną umowę kupna – sprzedaży z końcową płatnością.

TRANSPORT DO POLSKI

Współpracujemy tylko profesjonalnymi firmami przewozowymi. Podczas transportu jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikiem oraz nowym właścicielem, przesyłamy zdjęcia i filmy z podróży zakupionego u nas konia do momentu jego dostarczenia do nowego domu. 

PENSJONAT

Koszty utrzymania konia do czasu transportu są darmowe. Organizacja transportu łączonego może potrwać do 14 dni. Jeżeli data planowanego transportu nie odpowiada kupującemu lub woli otrzymać konia w innym terminie np. 1-2 miesiące po zakupie, koszt utrzymania konia ponosi osoba kupująca. Cena 75€ / tydzień (uwzględnia: 3 posiłki dziennie – pasza firmy PAVO TOP Sport, PAVO Condition lub PAVO Nature Best + siano), codzienne sprzątanie boksu oraz wyprowadzanie na paddock lub karuzele.

TRENING DRESAŻOWY

Na życzenie klienta zakupiony koń może kontynuować w treningu sportowym do czasu transportu.

Trener: Cristian Durandeau Roset

Trening dostępny online lub nagrany, pensjonat, wyżywienie, sprzątanie boksu, wyprowadzanie na paddock, oraz wszystkie inne zabiegi pielęgnacyjne których wymagałby koń.

  • 6 dni treningu tygodniowo - cena 500€ /miesięcznie
  • 4 dni treningu tygodniowo - cena 350€ /miesięcznie
  • 3 dni treningu tygodniowo - cena 250€ /miesięcznie

KOWAL

Na życzenie koń może zostać podkuty/werkowany przed transportem.

Cena podkucia na 4 nogi – 100 € 

Cena werkowania 4 kopyta – 40 €

Rozkucie konia przed transportem jest darmowe.

KASTRACJA

Jeśli zamierzasz kupić ogiera, ale wolisz go wykastrować przed transportem, istnieje taka możliwość u nas w stajni.

Przybliżona cena 250 € - 400 € w zależności od tego, który lekarz wykonuje zabieg. W przypadku powikłań po operacji klient jest zobowiązany do zapłaty za dodatkowe koszty. Koń musi zostać całkowicie spłacony przed wykonaniem kastracji.